O mně

Narodila jsem se v Novém Jičíně v překrásné oblasti Beskyd. Má vášeň pro francouzštinu mě zavedla do Brna, kde jsem ji studovala společně s ruštinou na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Učila jsem na jazykových školách, tlumočila, překládala, provázela. Odjakživa mě bavilo pronikat do tajů cizích jazyků. Časem jsem poznala, že i když se domluvím pěti jazyky, je to málo na to, co člověk může vyjádřit srdcem.

Už od dětství jsem toužila pomáhat lidem. Vždycky mě zajímalo, jakým způsobem myšlení a s ním spojené emoce ovlivňují naše fyzické a psychické zdraví. Jakým způsobem můžeme ovlivnit to, co se nám v životě děje. Vždyť: „Myšlenka předchází formu.“ Před téměř 30 lety jsem objevila metodu Joseho Silvy Ovládání vědomí. Později poznávám na vlastní kůži, že bez přijetí sama sebe a sebelásky, nemohu milovat ty druhé a pomáhat jim. I když jsem se nedostala na obor psychologie, za mnoho let poté v roce 2011, když mi bylo ouvej, mě proud života zavál ke kineziologické metodě One Brain Three in One Concepts, která mi pomohla po psychické i fyzické stránce během těžkých životních lekcí, rozvod, stěhování, zdravotní problémy. Nadšena její účinností jsem ji v roce 2012 začala studovat pod mezinárodní fakultou Three in One Concepts. Mé pochopení propojení mezi myslí a tělem bylo provázeno cestou prožitků od rozhořčení k přijetí, od hněvu ke klidu, od mrzutosti k zájmu o sebe sama, od strachu k sebedůvěře, od pocitu odloučení k jednotě. Po několikaletém studiu jsem se stala facilitátorem konzultantem kineziologie One Brain. Jsem vděčná za tom, že pomocí nástrojů této metody mohu pomáhat lidem uvolnit stres na různá životní témata a být jejich průvodcem na cestě za jejich novými tvořivými volbami.

Jóga mě provází životem už od roku 1999. V průběhu posledních 10 let jsem představila kouzlo této prastaré disciplíny mnoha jednotlivcům z různých koutů světa v soukromém rezortu na Kostarice. V České republice pracuji jako instruktorka jógy druhým rokem. Vyučovala jsem i v kurzu pro instruktory jógy.

Práce s dětmi mě naplňovala odjakživa. Čtvrtým rokem cvičím s mladšími školáky na několika základních školách Jógu pro děti. Od loňska jsem ji doplnila o Jógu pro děti s hravou angličtinou a rozšířila působnost též v mateřských školkách :-)

V roce 2018 přichází do mého života Mohendžodáro - tantra jóga pro ženy, která mě provází na cestě k vědomému bytí. Před třemi lety jsem se stala Mentorkou ženských meditací Mohendžodáro. Tyto jednoduché a laskavé techniky propojující naše tělo, mysl a duši jsou základem osobního rozvoje ženy, pečují o ženskou duši a obnovují ženskou energii, vitalitu a krásu. Otevírají cestu k vnitřní svobodě.

Loni jsem se stala též lektorkou tantra-jógy pro ženy Mohendžodáro. 

Miluji tanec celý svůj život. Miluji spontánní vyjadřování a svobodu. Je úžasné, že spontánní tanec je součástí všech ženských meditací. Je to pro ženy ten nejpřirozenější pohyb. A tak jsem se protančila až k vlastní esenci… mohu být sama sebou, uvolňovat emoce, zpívat, tančit a tvořit. Vnáší do mého života více laskavosti, uvolněnosti, radosti a tvořivosti, což se projevuje také ve vztazích, ještě více mě sbližují s manželem a mou dospívající dcerou Sophií.  Hrany se zaoblují a je podporováno volné plynutí.

Vnímat život všemi smysly. Esencemi k naší esenci. S esenciálními oleji od české společnosti BEWIT můžeme také ovlivnit všechny složky naší bytosti. 

Jsem vděčná za to, že mohu být vaší průvodkyní na cestě za poznáním sebe sama, k vaší esenci, za vašimi novými volbami. Vyberte si cestu, která je vám nejbližší a já vás jí ráda provedu. Tady a teď. Abyste si mohli naplno, uvolněně, spokojeně a radostně užít přítomný okamžik, a tím celý váš jedinečný neopakovatelný život. S láskou. Silvie

Mým dlouholetým životním motem je modlitba Františka z Assisi: „Pane Bože, dej mi sílu, abych měnila věci, které měnit mohu; dej mi pokoru, abych neměnila věci, které měnit nemohu a dej mi moudrost, abych obé od sebe rozeznala“. Moudrost, která je založená na intuici a pramení z naší rozlišovací schopnosti neboli vivéky, která nám pomáhá získat opravdový vhled a činit ta správná rozhodnutí při úplném zklidnění mysli. Ten pravý čas ke změně dozrává individuálně u každého jinak. To, co nebylo možné dnes, bude možné zítra.